pátek 11. listopadu 2016

Rezignace na post radní

(Předem se omlouvám, že vkládám tento příspěvek s takovým časovým zpožděním - rezignaci jsem podávala na konci října. Původně jsem dopis vůbec nechtěla na blog dávat, ale nakonec jsem se rozhodla, že by tu měl viset.)


Primátor města Jihlavy
PeadDr. Ing. Rudolf Chloupek
Masarykovo náměstí 97/1
586 01 Jihlava

V Jihlavě dne 27. 10. 2016


Otevřený dopis, rezignace na funkci radní

Vážený pane primátore,
přijměte mou rezignaci na post radní města Jihlavy, kterou předkládám po pečlivém uvážení a diskusi s členy Fora Jihlava.
Důvodů je hned několik, dovolte mi v krátkosti shrnout ty nejzásadnější:
-          koalice je paralyzována neochotou vyřešit své dlouhotrvající problémy, čímž trpí hlavně město,
-          koalice není schopna dohodnout se na realizaci základních bodů svého Programového prohlášení Rady města tak, aby je prohlasovala v zastupitelstvu,
-          nejsem ochotna se nadále podílet na vedení města, kde není mezi koaličními partnery, ale ani mezi radnicí a občany, prostor a vůle pro vyjednávání o principech, metodách a způsobech řízení města. Současné vedení města se bohužel zaseklo na operativě běžného dne, ale jak je vidět z posledních několika zasedání zastupitelstva, tento způsob řízení nestačí,
-          vzhledem k současné patové situaci, kdy je třeba řešit řadu okolností, které má koalice na bedrech, a zároveň je zpochybňována existence této koalice, a kdy se Forum Jihlava opakovaně, leč bezvýsledně, snažilo koalici svolat a nastalé problémy řešit, odstupuji také od koaliční smlouvy.
Věřím, že tento krok povede k novým jednáním a stabilizaci současného stavu.

S pozdravem

MgA. Karolína Koubová

Žádné komentáře:

Okomentovat